on korvi lisatud

 

Egle Nabi 7 nippi, kuidas pühadehooaeg tervisliku(ma)lt üle elada

  • Elustiil
  • Kaalulangetus
  • Toitumine
Blogipostituse bänner

Pea iga päev küsitakse minult, kuidas käimasolev jõuluperiood nii üle elada, et vorm ja enesetunne säiliks. On ju detsembris igal nädalal mõni jõulupidu, kokkusaamine või külaskäik. See aga omakorda tähendab palju rasvast toitu, maiustusi ja näksimist.

Reeglina süüakse kõht liiga täis, paha on olla ja hinges on süümepiinad. Seetõttu jagan teiega enda lihtsaid nippe, kuidas jõuluperioodi siiski täiel rinnal nautida ja ühistest söömaaegadest rõõmu tunda. On täiesti võimalik ka jõuludest nii osa võtta, et vorm ja enesetunne ei kannata ja hea tuju säilib.

7 lihtsat nippi pühadeperioodiks

1. Ära jäta trenne vahele.
Pühade ajal on tavaline graafik nihkes, mis võib tekitada kiusatuse treening vahele jätta. Sina ära nii tee! Leia see aeg, et teha 2-3x nädalas lihastrenni kas kodus või jõusaalis. Kui aega napib, tee lühemalt, aga kindlasti tee!

Fitbody treeningkavadest soovitame 25-minutilisi HIIT home ja HIIT Gym kavasid.

2. Liigu iga päev!
Proovi maksimaalselt päeva jooksul liikuda. Pargi auto kaugemale, käi võimalikult palju jalgsi, kasuta treppe, lükka lund. Iga samm loeb! Soovitan teha päevas minimaalselt 6000 sammu. Ja jõulupeol mine lauas istumise asemel hoopis tantsima! Ka jõulukinkide ostmine tähendab muide samme!

3. Mitu piparkooki sa vajad? Vali snäkke!
Jõuluperioodil on nii kodus kui tööl palju rasvaseid ja magusaid ampse – piparkoogid, kommid, küpsetised. Mõtle, kas Sul tegelikult on neid ampsukesi enda põhitoidukordadele lisaks üldse vaja? Kõike ei pea vastu võtma ja igast kausist ei pea näksima.

4. Vali väiksemad portsjonid.
Peolauas tee tarku valikuid – eelista täisväärtuslikku valku – kala, liha (filee) köögiviljad. Tuletan sulle meelde, et liiga täis kõhuga ei ole üheski seltskonnas hea olla. Meie kultuuris on kombeks koosviibimistel istuda ja süüa – erinevalt ladina kultuuridest, kus armastatakse tantsida. Ära söö nii palju, et oled terve õhtu uimane ja jaksad vaid istuda.

5. Janu korral joo vett.
Sel perioodil on kõigil tavapärasest enam menüüs kaloritega laetud jooke, sh alkohol, ja glögi. Seega unusta kõik magusad joogid! Joo maitsevett- minu lemmikuks on marjade ja kurgia vesi. Ka alkoholi saab valida teadlikult, eelistades väiksema suhkrusisaldusega jooke. Veiniklaaside vahepeal joo kindlasti klaas vett.

6. Võta kaasa külakosti!
Kui ees on küllaminek ning soovid, et laual oleks ka tervislikumaid valikuid, tee ettepanek midagi ise kaasa võtta. Olgu see näiteks kvaliteetne snäkk, köögiviljad või salat. Nii tagad, et sul on ka traditsioonilise jõulumenüü juures tervislik alternatiiv.

7. Ära jäta toidukordi vahele.
Kui tead et lähed õhtul restorani või külla, ära toidukordi vahele. Paljud arvavad, et päev otsa söömata olla on kaval mõte, aga tegelikkuses sööd sa niikuinii selle suure näljaga tagasi. Tõenäosus, et üle sööd nõnda, et toolilt tõusta ei jõua, on palju suurem.

Säilita rahu

Tuleb arvestada, et praegu ongi tavapärasest erinev periood ning oluline on säilitada rahulik meel. Proovi anda endast parim ning teha ilma ekstreemsustesse laskumata võimalikult tervislikud valikud nii, et jõulud ikka rõõmu pakuksid.

Sea ka selleks perioodiks realistlikud eesmärgid, sest pettumustunne ja stress mõjuvad ka vormile negatiivselt. Meil on ju aastaringselt erinevad pidustused, reisid, jaanipäev, sünnipäev. Ole lihtsalt aktiivne, seisa võimalikult palju püsti, liigu igal võimalusel ning eelista tervislikumaid toiduvalikuid.

Need lihtsad juhtnöörid tagavad, et sinu vorm ei lähe halvemaks ning ka tuju jääb heaks.

Kui soovid oma lähedastele, või miks mitte ka iseendale, kasulikku kingitust, soovitame Fitbody kinkekaarti, mis annab suurepärast võimaluse iseenda vormi ja enesetunnet parandada.

Kes aga soovib kindel olla, et uue aasta alguses trenn ja tervis fookuses oleks, kutsume liituma 16. jaanuaril startiva #6 Bikini Challenge väljakutsega!

Soovime koos Fitbody tiimiga teile mõnusat ja rahulikku jõuluaega ja sportlikku uut aastat!

Meie partnerid